Choose your region and language

Go

Menu

Soutěž pro trutnovskou průmyslovku - Explore MCUs

Další ročník soutěže je úspěšně za námi - Řídící a kontrolní jednotka zátěže, tak znělo zadání pro rok 2023

Trutnovská pobočka Hitachi Energy patří mezi dlouhodobé partnery místní Střední průmyslové školy a aktivně podporuje celou řadu společných aktivit.

V březnu 2023 proběhl již pátý ročník soutěže "Explore MCUs". Jedná se o jednokolovou soutěž pro dvoučlenné týmy žáků oborů Elektronické počítačové systémy a Slaboproudá elektrotechnika, tentokrát na téma - Řídící a kontrolní jednotka zátěže. Soutěž proběhla v prostorách společnosti Hitachi Energy a zúčastnilo se celkem 16 talentovaných studentů. 

Tentokrát měly losované týmy za úkol postavit dálkově ovládané a monitorované spínání spotřebičů s funkcí odhalení případné poruchy.  Na toto komplikované zadání dostali soutěžící pouhých šest hodin. Cílem soutěže je využít aplikace programovacích jazyků, elektroniky a aktivní účast na týmovém řešení komplexního projektu. 

Na konci tohoto snažení ještě studenti museli své řešení obhájit před odbornou porotou. Vítězi letošního ročníku se stali Lukáš s Jakubem. Jejich dálkově ovládané spínání spotřebičů vyhodnotila porota je nejvíce efektivní. 

Společnost Hitachi Energy odměnila všechny účastníky této soutěže. Výherci získali hodnotné ceny a jako bonus navíc, hromadu nových zkušeností a příležitost, jak si svoje znalosti ověřit v praxi. 

Děkujeme všem, kteří se na konceptu a organizaci akce podíleli. 

Všem talentovaným studentům nabízíme různé možnosti spolupráce po celou dobu jejich studia. Můžou se podílet na zajímavých projektech v rámci společnosti nebo se aktivně zapojit do konkrétních zakázek naší jednotky soustředící se na přenosovou a distribuční soustavu v České republice.

Jakub Schwarz 

Ředitel realizace

Podílíte se na projektech s námi? Máte pro nás zajímavý námět?