Choose your region and language

Go

Menu

Press Release Zurich, Switzerland 01-07-2021

5 min read

Hitachi ABB Power Grids zmienia się w Hitachi Energy i poszerza zaangażowanie na rzecz zrównoważonej przyszłości energetycznej

Przy okazji pierwszej rocznicy działalności, światowy lider rynku i technologii informuje, że od października 2021 r. zmieni nazwę firmy i markę korporacyjną.

Hitachi ABB Power Grids ogłosiła dziś, że od października 2021 r. zmieni nazwę spółki na Hitachi Energy. Decyzja ta została podjęta za zgodą zarządu i udziałowców oraz zbiegła się w czasie z pierwszą rocznicą rozpoczęcia działalności w dniu 1 lipca 2020 r. Hitachi Ltd. jest w posiadaniu 80,1% udziałów spółki joint venture, a reszta pozostanie w posiadaniu ABB Ltd. 

Światowy lider rynku i technologii, z siedzibą w Zurychu w Szwajcarii, wnosi na rynek bogactwo swoich pionierskich i przełomowych rozwiązań, które od ponad 100 lat zapewniają lepszy dostęp do bezpiecznej i niezawodnej energii elektrycznej. Od pionierskich innowacji, takich jak technologia HVDC, dzięki której kraje mogą efektywnie przesyłać duże ilości energii na odległość tysięcy kilometrów przy minimalnych stratach i jednoczesnym zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla, po mikrosieci i rozwiązania magazynowania energii, które w połączeniu z najnowocześniejszymi inteligentnymi systemami sterowania zapewniają niezawodną dostępność energii w systemach rozproszonych. Firma odgrywa wiodącą rolę w budowaniu silniejszego, bardziej inteligentnego i ekologicznego globalnego systemu energetycznego. 

Obecnie walka ze zmianami klimatu ma ogromne znaczenie i jest jednym z najpilniejszych wyzwań naszych czasów. Według raportu „Zerowa emisja netto do 2050 r.”2 MAE, „droga do zerowej emisji netto jest wąska” i utrzymanie się na niej wymaga większych inwestycji w infrastrukturę, a w szczególności „natychmiastowego i masowego wdrożenia wszystkich dostępnych czystych i wydajnych technologii energetycznych”. Oczekuje się, że do 2030 r. światowa gospodarka wzrośnie o około 40%, ale żeby osiągnąć zerową emisję netto do 2050 r. powinna zużywać o 7% mniej energii. Do tego czasu „sektor energetyczny będzie zdominowany przez odnawialne źródła energii”, a „energia elektryczna będzie stanowić blisko 50% całkowitego światowego zużycia energii” – dziś to około 20%2. Sprawiedliwa i zrównoważona transformacja energetyczna stanowi trzon globalnego wyzwania, gdzie energia elektryczna będzie stanowić podstawę całego systemu energetycznego. 

Celem strategicznym Hitachi ABB Power Grids jest wspieranie zrównoważonego rozwoju i zaangażowanie w kształtowanie przyszłości zrównoważonej energetyki. Zmiana nazwy na Hitachi Energy odzwierciedla błyskawicznie zmieniający się krajobraz energetyczny oraz możliwość tworzenia wartości ekonomicznych, środowiskowych i społecznych. Hitachi umożliwia biznesowi pozycjonowanie swoich pionierskich i cyfrowych technologii tak, aby służyły obecnym i przyszłym klientom, wykraczając poza sieć energetyczną - otwierając szeroki wachlarz możliwości w takich obszarach jak zrównoważona mobilność, smart life i centra danych. Łącząc zaawansowane rozwiązania i usługi cyfrowe, takie jak Hitachi Lumada, z platformą energetyczną opartą na unikalnej wiedzy i doświadczeniu, firma obsługuje klientów i partnerów współtworzących globalne rozwiązania, aby sprostać światowemu wyzwaniu, jakim jest inkluzywna, zrównoważona i neutralna węglowo przyszłość. 

- W obliczu zmian klimatu i coraz większej skali klęsk żywiołowych na całym świecie istnieje potrzeba rozwiązania trzech problemów społecznych dotyczących środowiska, odporności, bezpieczeństwa i ochrony. – powiedział Toshiaki Higashihara, prezes zarządu i dyrektor generalny Hitachi. - Hitachi ABB Power Grids oferuje różnorodne rozwiązania, które stanowią odpowiedź na powyższe kwestie społeczne, a zmieniając nazwę firmy na Hitachi Energy, jeszcze bardziej zwiększamy nasze zaangażowanie w realizację zrównoważonego społeczeństwa. Hitachi i Hitachi Energy pomogą rozwiązać problemy społeczne i poprawią jakość życia ludzi poprzez realizację innowacji społecznych w dziedzinie energii we współpracy z klientami i partnerami - dodał. 

- Aby doprowadzić do sytuacji, w której społeczeństwo żyje w sposób zrównoważony, niezbędne jest wykorzystanie technologii cyfrowej we wszystkich dziedzinach życia. – dodał Keiji Kojima, prezes i dyrektor ds. operacyjnych Hitachi. - W dziedzinie energii oczekuje się, że sieci energetyczne stanowić będą podstawę innowacji, z racji ich silnego powiązania z technologią cyfrową i jestem przekonany, że Hitachi Energy będzie liderem tej innowacji. Firma Hitachi połączy technologie cyfrowe, takie jak Lumada z zaawansowanymi technologiami energetycznymi Hitachi Energy, aby zapewnić innowacyjne rozwiązania energetyczne tworzące wartość społeczną, środowiskową i gospodarczą – kontynuuje. 

Krajobraz energetyczny ciągle się rozwija, a my razem z nim - powiedział Claudio Facchin, dyrektor generalny Hitachi ABB Power Grids. Dodał, że - dzięki naszej nowej nazwie „Hitachi Energy” zwiększymy nasze zaangażowanie w tworzenie dalszej wartości dla naszych klientów, pracowników i społeczeństwa. Miniony rok był dla wszystkich wymagający, ale z optymizmem patrzymy w przyszłość. Jestem dumny z naszych utalentowanych pracowników w 90 krajach. Dzięki naszej pasji, wiarygodności i kulturze różnorodności i integracji kontynuujemy naszą podróż,  kształtując przyszłość zrównoważonej energetyki z wykorzystaniem pionierskich i cyfrowych technologii, jako preferowany dostawca mocniejszej, inteligentniejszej i bardziej ekologicznej sieci energetycznej. 

Hitachi ABB Power Grids zmieni swoją nazwę na Hitachi Energy od października br. Jednocześnie zmienimy naszą markę korporacyjną na markę Hitachi i będziemy używać jej w komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej. Firma oficjalnie zarejestrowała spółkę Hitachi Energy Ltd. 30 czerwca 2021 r. i obecnie jest w trakcie załatwiania formalności związanych ze zmianą nazwy na całym świecie.

Przypisy

  1. Firma Hitachi ABB Power Grids opracowała komercyjną technologię HVDC prawie siedem dekad temu. Dzięki niej możemy efektywnie przesyłać energię elektryczną na tysiące kilometrów przy minimalnych stratach.

  2. Raport Międzynarodowej Agencji Energetycznej „Zerowa emisja netto do roku 2050”: Plan działania na rzecz globalnego sektora energetycznego”.

O firmie Hitachi ABB Power Grids Ltd. 

Hitachi ABB Power Grids jest światowym liderem technologicznym o wspólnym dorobku liczącym prawie 250 lat i zatrudniającym około 36 000 osób w 90 krajach. Firma, z główną siedzibą w Szwajcarii, wspiera przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, firmy przemysłowe oraz klientów infrastrukturalnych w całym łańcuchu wartości, a także rozwijające się sektory, takie jak zrównoważony transport, inteligentne miasta, magazynowanie energii i centra danych. Dysponując bogatym doświadczeniem, globalnym zapleczem i bezkonkurencyjną bazą zainstalowanych urządzeń, Hitachi ABB Power Grids tworzy wartość społeczną, środowiskową i gospodarczą, a także angażuje się w kształtowanie przyszłości zrównoważonej energetyki z wykorzystaniem pionierskich i cyfrowych technologii, jako preferowany dostawca mocniejszej, inteligentniejszej i bardziej ekologicznej sieci energetycznej.

https://www.hitachiabb-powergrids.com

Contacts

Jacek Pielka

dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej