Wählen Sie Ihre Region und Ihre Sprache

Los

Specjalista ds. Obsługi i Analiz Projektów (Project Controler)

Misja: Rejestracja zamówień, monitorowanie, weryfikowanie i aktualizacja kosztów projektów. Przygotowanie dokumentów sprzedażowych. Samodzielnie inicjowanie projektów usprawniających procesy

Zadania:
  • Inicjacja i nadzorowanie procesu wyjaśniania kalkulacji "As sold" (kalkulacja "As sold" odzwierciedla prognozowane przychody, koszty i marżę projektu, zgodne ze stanem wymagań kontraktowych na moment podpisania kontraktu).
  • Udział w przekazaniu projektu do realizacji.
  • Rejestracja zamówień w systemie SAP.
  • Sprawdzanie zgodności otrzymanego zamówienia z ofertą/cennikiem/kontraktem.
  • Hedging waluty dla zarejestrowanego Zamówienia / kontraktu (zabezpieczenie waluty przed ryzykiem kursowym).
  • Tworzenie wewnętrznego zamówienia na nadzór i montaż.
  • Bieżąca kontrola nad kosztami projektu (aktualizacja prognozy w Planie "0").
  • Wystawianie faktur:
  • - wezwanie do zapłaty zgodnie z harmonogramem płatności
  • - zaliczkowych po wpływie środków na konto
  • - komercyjnych (VAT) po realizacji wymagań kontraktu
  • Rozliczanie hedgingu waluty.
  • Przygotowywanie danych do rezerw na projektach.
  • Organizowanie wysyłek towaru do klienta, w szczególności:
  • Przygotowanie dokumentacji wysyłkowej oraz innej wymaganej w kontraktach - specyfikacja towaru, dokumenty przewozowe (CMR, AWB), świadectwo pochodzenia.
  • Wystawienie faktur proform dla celów odprawy eksportowej.
  • Prawidłowe dokumentowanie transakcji sprzedaży WDT i eksportu dla potrzeb podatku VAT oraz terminowe przekazywanie dokumentacji.
  • Zgłaszanie towarów do odprawy celnej (w przypadku eksportu).
  • Archiwizacja i zbieranie kompletu dokumentacji związanej z obsługiwanymi zamówieniami.
  • Raportowanie - przygotowywanie analiz dotyczących projektów.
  • Monitorowanie otrzymywanych wpływów oraz podejmowanie stosownych działań.
  • Wykonywanie innych poleceń przełożonego związanych z realizacją zadań Zespołu Projektowego.
  • Tworzenie wniosków dotyczących otwarcia Gwarancji Bankowych.
  • Uczestnictwo w przeglądach finansowych projektów.
  • Prawidłowe i rzetelne wykonywanie obowiązków zawartych w opisie stanowiska.
  • Terminowa rejestracja zamówień w systemie SAP.
  • Nadzór nad prawidłowością i kompletnością dokumentacji Monitorowanie i nadzorowanie terminowej realizacji zamówień oraz sprzedaży.
  • Poprawność i kompletność danych wprowadzanych do systemu SAP oraz jakość informacji dostarczanych w innej formie.
  • Natychmiastowe informowanie przełożonego o stwierdzonych nieprawidłowościach.

Twój profil:

Wykształcenie i kwalifikacje:
  • Preferowane wyższe ekonomiczne lub techniczne.

Doświadczenie zawodowe:
  • Minimum 5-letnie doświadczenie w obszarze sprzedaży/logistyki/zakupów/obsługi zamówień w zakładzie produkcyjnym.

Kompetencje i umiejętności:
  • Wiedza w zakresie logistyki, handlu zagranicznego, rachunkowości i finansów,
  • Znajomość przepisów o podatku VAT, prawa handlowego i celnego oraz Incoterms;
  • Rozumienie procesu produkcyjnego,
  • Rozumienie procesów logistycznych,
  • Umiejętność obsługi komputera, znajomość aplikacji Microsoft Office,
  • Preferowana znajomość SAP S/4HANA - moduły SD, PS.

Języki obce:
  • Język angielski w stopniu min. komunikatywnym.
Ort Lodz, Lodz, Poland
Jobtyp Full time
Erfahrung Experienced
Position Sales, Marketing & Product Management
Vertrag Regular
Veröffentlichungsdatum 2024-06-05
Referenznummer R0052288

About Hitachi Energy

Hitachi Energy is a global technology leader that is advancing a sustainable energy future for all. We serve customers in the utility, industry and infrastructure sectors with innovative solutions and services across the value chain. Together with customers and partners, we pioneer technologies and enable the digital transformation required to accelerate the energy transition towards a carbon-neutral future.

We employ more than 40,000 people in 90 countries who each day work with purpose and use their different backgrounds to challenge the status quo. We welcome you to apply today and be part of a global team that appreciates a simple truth: Diversity + Collaboration = Great Innovation.